چگونه کارهای خود را با واندرلیست سر و سامان دهیم؟

بعضی از افراد فعال در وب و فریلنسر ها با برنامه ریزی برای کارهای خود مشکل دارند، چون آنقدر کارها پیچیده میشود که گاهی ذهن انسان از مدیریت آنها باز میماند. البته این مشکل زمانی اوج میگیرد که شما هم کار کنید و هم درس بخوانید!  اما در این بین دوستانی هم هستند که خیلی خوب کار میکنند و من از همینجا به این عده تبریک میگویم، چون توانستنه اند وقت خود را به خوبی تقسیم کنند.

چگونه کارهای خود را با واندرلیست سر و سامان دهیم؟

 

در این نوشته میخواهم Wunderlist را به شما معرفی کنم، Wunderlist یک نرم افزار Task-manager است که میتوانید با آن کارهای روزمره خود را مدیریت کنید. اما ابتدا بگذارید که از خوبی های این نرم افزار برایتان بگویم:

- قابلیت sync بر روی تمامی وسایل شما! از جمله کامپیوتر ویندوزیتان، مک، آیفون، آیپد، تلفن و تبلت اندرویدیتان

- رابط کاربری مناسب

- یادآوری کارها از طریق پیغام ها و ایمیل

- ارتباط با دوستان و اشتراک گذاری یک تسک

- امنیت بالا

- قابلیت پرینت کردن تسک ها

- رایگان بودن!

ورود به سایت wunderlist

حال چگونه برنامه درسی خود را در Wunderlist بنویسیم؟

پس از این که نرم افزار را نصب کردید و وارد محیط نرم افزار شدید، در منوی کناری یک پوشه درست کنید. درس ها و کتاب های خود را بر اساس نام جدا کنید، مثلا پوشه ریاضی، بخش اول تا چهارم، چهارم تا ششم و .. . تمامی دروس خود را اینگونه بنویسید. احتمالا سوال بریتان پیش می‌آید که چرا؟ خب انسان هر روزی که از خواب بیدار میشود و میخواهد به کارهای خودش برسد، به یک چیز علاقه نشان میدهد. حال شما درس های خود را بخش بندی کرده اید و بر اساس حوصله و علاقه ای که به هر درسی دارید، آن را انتخاب میکنید و مطالعه میکنید. این یعنی برنامه شما کاملا انعطاف پذیر است و مجبور نیستید که یک درس را از روی اجبار بخوانید!

چگونه کارهای خود را با واندرلیست سر و سامان دهیم؟

برنامه کاری خودم را چگونه بنویسم؟

اگر شما هم مثل من چند وظیفه ای هستید و میبایست در مدت خاصی کارهای مختلفی را انجام دهید، میتوانید مثل بالا، برای هر پروژه خود پوشه ای درست کنید و کارهای مربوط به آن را درونش بنویسید. با خود عهد کنید که روزانه 3 تسک به طور مثال از پروژه هایتان را انجام دهید، اینگونه طبق علاقه شخصی و حوصله روزانه خود کارهایتان را پیش میبرید. اما میتوانید کارهایی که باید تکرار شوند را در این نرم افزار برنامه ریزی کنید. مثلا من نوشتن پست در یک ادمین را برای هر 3 روز یک‌بار گذاشتم و ارائه گزارش به یک مشتری را هر 2 هفته یک‌بار.

شرکت 6wunderkinder که سازنده wunderlist  است، در وبسایتش آموزش هایی برای نحوه استفاده از wunderlist قرار داده است که میتوانید از اینجا آنها را ببینید.

در بین نرم افزار های مدیریت کارهای روزمره ای که امتحان کردم، واندرلیست را بیشتر از همه دوست دارم. البته اگر خیلی مینیمالیست هستید پیشنهاد میکنم نوشته میلاد اسلامی‌زاد با عنوان “بهترین تسک منیجر دنیا” را بخوانید.

/ 0 نظر / 13 بازدید